ANKARA CITY GUIDE

 

Main Page


 WWW.TURKISH-TRANSLATOR-TEACHER.COM

 

e-mail: info@turkish-translator-teacher.com


WELCOME !!!

 

If you need translation or other translation - related services in the Turkish - English - French language trio, or if you wish to take lessons to learn the Turkish, English or French languages, you are at the right place!!!

 

(Good news to those who live out of Istanbul: Now you can get your lessons online through SKYPE).

 

I am Sandra Tomaidis, a qualified freelance translator-linguist with a Bachelor's degree in English-Turkish-French Translation & Interpretation plus over 7 years of extensive translation and private language lessons experience.

 

Turkish is my mother tongue and I currently live in European region of Istanbul, Turkey.

 

I provide dependable, professional, and expert translations among English, French & Turkish Languages as well as other translation-related services to corporate, agency and individual clients.

 

Except translation services, I also give, for the last 7 years, private online (through SKYPE) or         tet-a-tet Turkish language (grammer and/or conversation) lessons to foreigners who have come or intend to come to Turkey for professional purposes or English & French Lessons to Turkish students from Primary School to University level.

 

For details, please visit my web site: www.turkish-translator-teacher.com

 


               

HOŞGELDİNİZ!!!

 

Türkçe-İngilizce-Fransızca dilleri arasında çeviriye ya da benzer hizmetlere ihtiyaç duyuyorsanız veya Türkçe, İngilizce veya Fransızca dillerini öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz!!!

 

(İstanbul'da yaşamayanlar üzülmesinler

Başka illerde veya yurt dışında yaşayanlar da SKYPE üzerinden online ders alabilirler).

 

Adım Sandra Tomaidis. İngilizce-Türkçe-Fransızca Mütercim-Tercüman ve Dil Bilimciyim. 7 yılı aşkın çeviri deneyimine sahip, serbest olarak çalışan tercüman ve İngilizce, Türkçe ve Fransızca öğretmeniyim.

 

Türkçe benim anadilim.   İstanbul'da Avrupa yakasında yaşıyorum.

 

Şirketlere, ajanslara veya bireylere İngilizce, Fransızca ve Türkçe dilleri arasında güvenilir ve profesyonel çeviriler yapmakla beraber tercümeye dayalı farklı hizmetler de sunuyorum.

 

Çeviri dışında, Türkiye'de çalışan veya Türkiye'ye çalışmak için gelmeyi planlayan dünyanın tüm ülkelerinden yabancılara özel Türkçe (gramer ve/veya konuşma) dersleri (İstanbul'da yaşayanlara kendi adreslerinde özel, İstanbul dışında veya Türkiye dışında yaşayanlara SKYPE üzerinden online) ve İlkokul'dan Üniversite seviyesine kadar İstanbul'da yaşayan öğrencilere de İngilizce ve Fransızca dil dersleri vermekteyim. 

 

Detaylar için, lütfen web sitem: www.turkish-translator-teacher.com u ziyaret ediniz.

 

 


www.turkish-translator-teacher.com

info@turkish-translator-teacher.com