Powered By : www.ankaracityguide.com

MUHTEŞEM ANILAR - MUHTEŞEM FİYATLAR

 Şok fiyat !!!

 

SEVGİLİLER GÜNÜNDE

GASTRONOMİNİN BAŞKENTİ GAZİANTEP’E YOLCULUK

GAZİANTEP - HALFETİ ( BİR GECE KONAKLAMALI TUR)

13-14 ŞUBAT 2016

1.Gün 13 Şubat Cumartesi

Sabah uçağı ile  dünyanın yaşayan en eski yerleşimi Gaziantep havaalanına gelen konuklarımızı karşılıyor, Gaziantep’in dillere destan, kaymaklı katmerli “ Antep Kahvaltısı”nda  çeşit çeşit peynirler, ev yapımı reçeller, yöreye has kahvaltılıklar, kırma zeytinler, birbirinden muhteşem kahkeler ve dumanı üstünde ekmek çeşitleriyle ağırlıyoruz.. Daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin hizmete sunduğu  Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde ulu önderimiz Atatürk’le buluşuyor, dillere destan “ Kurtuluş Savaşı “ mucizemizi bir kez daha hayranlıkla dinliyoruz. Gaziantep’in kronolojik geçmişi, kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerinin tanıtılacağı Kent Müzesi’ni ve tarihi Bayazhan’ı geziyoruz. Bir zamanlar St. Mary Kilisesi olarak hizmet gören Kurtuluş Camii, Büyükşehir Belediyemizin restorasyonu sonunda Ömer Ersoy Kültür Merkezi olarak işlevlendirilen St. Bedros Kilisesi Gaziantep tarihinin zengin yaşamının muhteşem örnekleri olarak hafızalarınızdaki yerini alacak.

Sonraki durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi..

Burada paha biçilmez mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili inanılmaz mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşıyoruz.. Öğle yemeği molamızda Karşıyaka’da şöhreti ülke sınırlarını aşan  Halil Usta’da sadece nar ekşili salata ve lokum kıvamında kuzu etinin muhteşem lezzetlerine konuklarımız bayılacaklar. 
Yemek molasından sonra gezeceğimiz yerler arasında, Gaziantep Büyükşehir Belediyemizce çevre düzenlemesi yapılıp, turizme kazandırılan Gaziantep Kalesi civarı, Mutfak Müzesi , Elmacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı var… Gezi sırasında tarihi Millet Hanında yeni açılan Baklava Evi‘nde baklavanın yapılışını canlı sunumla anlatmayı ve tadına baktırmayı da unutmuyoruz. 

Anadolu’nun ilk kıraathanesi Tahmis Kahvesi’ndeki kahve molamızla serbest zamanın keyfine varıyoruz.

Akşam yemeği otantik Gaziantep mutfağının en nadide lezzetlerinden oluşuyor. En değerli konuklarımıza ikram ettiğimiz milli bayram yemeğimiz yuvarlama da elbette baş yapıt.. Gaziantep’in dillere destan “ Meşk Gecesi” ne konuk olacağımız bu akşam yemeğinde müzik, yemek ve letafetin doruklarına tırmanacağız. Siz de yemek ritüelimizle büyülenecek, Gaziantep’lilerin doymak için yemediklerinin ama yemek yemek için yaşadıklarının canlı şahidi olacaksınız.  Konaklama otelimizde.

2. Gün 14 Şubat Pazar

09.00 Otantik “ Antep Pazar kahvaltısı”ndan sonra Roma'nın metropol şehri  Zeugma antik kenti'nin  hüküm sürdüğü topraklara gidiyor, Roma lejyonerlerinin 1. yyda yaşadıkları ihtişamı,  güzel sanatların en güzel örneklerinin sunulduğu Fırat nehrine bakan villalardaki kazı çalışmalarını yerinde görüyoruz..

Birecik'te nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Devlet Üretme Çiftliği'ne uğruyoruz. M.ö.855 yılında Asur kralı III. Salmanassar tarafından zaptedildiği zaman Şitamrat adını taşıyan Halfeti'yi geziyoruz. Yunanlılar, Süryaniler,Araplar, Bizanslılar, Memluklar ve Osmanlıları konuk eden bu şirin belde yalnız Halfeti'de açan simsiyah gülleriyle de çok meşhurdur. Halfeti dışına çıkınca mahçubiyetten kızardığına inanılan gülleri dünyanın her yanına ün salmıştır. Muhteşem konaklarını ilgiyle gezeceğiniz kasaba, Fırat nehrinin kenarında her türlü baraj istilasına rağmen tüm zerafetiyle yaşamaya devam etmektedir.

12.00 Halfeti’de  büyülü Fırat üzerine kurulmuş otantik kır lokantasındaki yeşil mercimekli tarhana  çorbası, zahterli (doğal yabani kekik) Halfeti salatası, yörenin taze yapraklarıyla sarma, köy yoğurdu, kuzu etli mukaşşerli (bir tür yöresel nohut) firik  pilavı, meyva ve peynirli irmik helvasının  ikram edildiği öğle yemeğinden sonra Büyülü Fırat yoluyla tekne ile Rumkale'ye gidiyoruz. Fırat nehri ile Merzimen çayının kesiştiği yerdeki sarp kayalığın doruklarında kurulan Rumkale'nin, St. John'un saklandığı helezon kuyu içindeki gizli geçitin ve en son azizlik mertebesine yükselen Aziz Nerses'in kilisesinin etrafında tekneyle tur atıyor, Fırat'ın tarih boyunca kimi zaman tanrısal bir güçle özdeşleştirildiği bu yerlerde geçirdiğimiz sürede o devrin insanlarını daha iyi anlıyoruz..

18.00 Gaziantep’e dönüş ve konuklarımızla havaalanında vedalaşma. 

 

Ücret

İki kişilik odada kişi başı

395 TL

Tek kişi farkı

95 TL

3-12 yaş cocuk

290 TL 

 

Ücrete dahil olan hizmetler :

Gaziantep hava alanında karşılama ve uğurlama arasında programda belirtilen tüm ulaşım

Bir gece 5 yıldızlı otelde konaklama 
İki kahvaltı
İki öğle yemeği

Bir müzikli akşam yemeği

Halfeti’de Tekne

Baklava ikramı

Rehberlik hizmeti

Otopark, otoban ücretleri 

Ücrete dahil olmayan hizmetler:

KDV ( % 18)

Yemekler sırasındaki icecekler

Programdaki tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri (65 yaş üstü konuklarımız için müze girişleri ücretsizdir.

Diğer konuklarımıza 30 TL  karşılığı satılan müze kartı almalarını öneririz.)

Ücrete dahil olan hizmetlerde yazmayan harcamalar


HİZMETLERİMİZDEN...HİZMETLERİMİZDEN...

KÜLTÜR TURLARI

UÇAK BİLETLERİ

ÖZEL İLGİ TURLARI

OTOMOBİL,HELİKOPTER ve UÇAK KİRALAMA

YURT İÇİ -YURT DIŞI GEZİLER

BALAYI ORGANİZASYONU

SEMİNER – KONGRE ORGANİZASYONU

BAYİ TOPLANTILARI

KAPLICA, TATİL ORGANİZASYONLARI

TİCARİ VİZE ORGANİZASYONU

YURT DIŞI LİSAN OKULLARI

ANKARA CITY GUIDE

ACG-KOLEJ SEYAHAT DANIŞMANLIK

Telefon :+ 90 312 442 4015 PBX
Adres Turan Güneş Bulvarı Arslanca İş Merkezi No:14/54 Yıldız, Çankaya - Ankara
E-Posta

ankaracityguide@ankaracityguide.com

info@vizedanismamerkezi.com

www.ankaracityguide.com

www.vizedanismamerkezi.com 

https://www.facebook.com/kolejvize

 

ASTA